آبیاری قطره ای گیاهان دارویی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

Image result for ‫برگ چنار‬‎

چنار درختی است بسیار زیبا، عمر زیاد و چوب سختی دارد و بلندی آن به سی تا چهل متر می رسد و نژادش از درختان بومی نیم کره شمالی است. در پائیز برگ‌های آن‌ها می‌ریزد و معمولاً در کنار جویبارها و زمین‌های مرطوب می‌رویند، هرچند نسبت به خشکسالی مقاومند. گونه ی چنار خاوری در ایران نیز می‌روید. درخت چنار از جمله درختانی است که اگر محیط برای آن فراهم شود عمر و رشد زیادی دارد.

برگ های آن ساده، پنجه ای متناوب است. گل های نر و ماده آن جدا به صورت شاتون کروی شکل هستند و هر دو نوع گل روی یک درخت وجود دارند. میوه ی آن مرکب از چند فندقه می باشد. فندقه در اصطلاح گیاه شناسی به میوه ی خشک ناشکوفا گفته می شود که دارای یک دانه به حالت آزاد است. برگ های تازه را له کرده و به عنوان ضماد در موارد ورم ملتحمه به چشم می اندازند، نافع است. پوست آن را در سرکه جوشانیده و در موارد اسهال خونی و فتق، موثر است. چنار یا دلب از نظر طبیعت طب نظر حکمای طب سنتی سرد و تر است. میوه و پوست آن سرد و خشک است. برگ های تازه را له کرده و به عنوان ضماد در موارد ورم ملتحمه به چشم می اندازند، نافع است. پوست آن را در سرکه جوشانیده و در موارد اسهال خونی و فتق، موثر است. چنار یا دلب از نظر طبیعت طب نظر حکمای طب سنتی سرد و تر است. میوه و پوست آن سرد و خشک است. برای کشت چنار بصورت آبیاری قطره ای از نوار تیپ استفاده میشود

نوارتیپ ایزودریپ ، اطمینان در آبیاری قطره ای

واحد فروش : 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

Image result for ‫بادرنجبویه‬‎

طبیعت گیاه بادرنجبویه گرم و خشک است. بادرنجبویه داروی مورد علاقه پزشک بزرگ ایرانی، ابوعلی سینا بوده که برای تقویت قلب و انبساط روح تجویز میکرده است. 

ساقه‌های گیاهان این سرده راست و چهار گوش بوده و پوشیده از کرک است. از کنار برگ‌هایش، گل‌هایی با کاسبرگ‌های رنگی می‌روید که در وهله اول زرد کم رنگ است، سپس به سفید و در نهایت به بنفش تبدیل می‌شود. می‌توان گفت تمام گیاه، عطر لیموی تندی از خود ساطع می‌کند.

بادرنجبویه یا بادرشبی سرده‌ای است شامل گیاهان علفی یا بوته‌ای چندساله و به‌ندرت یک‌ساله با ساقه‌های پرشمار و برگ‌های تخم‌مرغی یا تخم‌مرغی ـ مثلثی یا تخم‌مرغی ـ مستطیلی و با برگ‌هایی با دندانه‌های منتهی به نوک بلند و خارمانند اغلب در انتها و در حاشیه و کاسهٔ گل لوله‌ای ـ استکانی و دارای ۱۰ تا ۱۵ رگه و لبهٔ زبرین سه‌دندانه‌ای و دندانهٔ میانی پهن‌تر و لبهٔ زیرین دودندانه‌ای، رگه‌های منشعب‌منشعب و شبکه‌مانند، در قاعده در محل زاویهٔ بین دو دندانه ضخیم و دارای تاخوردگی، جام گل آن در محل لبه‌ها پهن و بادکرده و دارای چهار پرچم وفندقچه آن مستطیلی و دارای زائدهٔ غشایی در انتها. 

ادرنجبویه در صورتی که در خارج از خانه کاشته شود آفتاب کامل را ترجیح می دهد، اما سایه جزیی را هم تحمل می کند. در مناطق با آب و هوای خشک، بادرنجبویه در سایه جزیی بهتر رشد می کند. زمانی که گیاه بادرنجبویه در خانه کاشته شود باید زیر لامپ های فلورسنتی استاندارد قرار داده شوند. گیاه بادرنجبویه در زیر لامپ های فلورسنتی فشرده نیز عملکرد خوبی دارد، همچنین لامپ های متال هالید سدیم فشار بالا نیز برای رشد این گیاه مناسب هستند. لامپ های فلورسنتی استاندارد باید در فاصله 5 تا 10 سانتی متری گیاه قرار بگیرند. لامپ های فلورسنت فشرده باید در فاصله 30 تا 40 سانتی متری از گیاه باشند و لامپ های متال هالید سدیم فشار بالا باید 60 تا 120 سانتی متر از گیاه فاصله داشته باشند (فاصله بین لامپ و گیاه بستگی به قدرت توان لامپ دارد). برای کشت این گیاه از آبیاری قطره ای به وسیله نوار تیپ استفاده میشود .

نوارتیپ ایزودریپ، مطمئن در آبیاری قطره ای

واحد فروش: 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

Image result for ‫بابونه‬‎

بابونه در انگلیسی Chamomile نامی عمومی است که برای انواع مختلفی از گیاهان هم‌خانواده با مینای چمنی (از تیرهٔ کاسنیان) به کار می‌رود، گیاهی است پایا به بلندی ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر و بسیار معطر که چندین جنس دارد و در نقاط مختلف می‌روید. بوی خوش اندام‌های هوایی این گیاه از زمان‌های قدیم مورد توجه حکما و مردم بوده است. بابونه اغلب در چمنزارها و اراضی شنی می‌روید. مصری‌ها، ایرانیان و یونانيان باستان از بابونه برای درمان آفتابزدگی و قولنج استفاده می‌کردند.

   زمان گلدهی بابونه متفاوت است و به رقم وشرایط اقلیمی محل رویش بستگی دارد. گیاهان خودرو نسبت به گیاهان کشت شده زودتر به گل می نشینند. به طوری که در انواع خودرو اولین گلها در اواخر فروردین ظاهر می شوند. در انواع کشت شده گلدهی با تأخیر همراه است و اولین گلها اردیبهشت پدیدار می شوند. تمام گلها در مدت ۱۰-۱۶ روز ظاهر می شوند.

زمان مناسب برای کشت پائیزه نیمه دوم شهریور و برای کشت بهاره نیمۀ دوم اسفند است. زمان کاشت نقش عمده ای در عملکرد گل بابونه دارد. در کشت پائیزه و بهاره بذرها در ردیف هایی به فاصلۀ ۱۲-۱۵ سانتی متر در زمین اصلی کشت می شوند.در سال اول کاشت برای هر هکتار زمین به ۳-۵/۴ کیلوگرم بذر با کیفیت مطلوب نیاز است. چنانچه بابونه به صورت یک کشته تکثیر شود از سال دوم به بعد باید از مقادیر کمتری بذر استفاده کرد. برای این کشت باید از نوار تیپ جهت آبیاری قطره ای استفاده کرد.

 

نوارتیپ ایزودریپ ، آبیاری قطره ای مطمئن

واحد فروش : 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

خواص و فواید آویشن

خواص آنتی سپتیک و انتی بیوتیک آن ، یک درمان موثر برای مشکلات تنفسی مانند سرفه و برونشیت و همچنین گلو درد و سردرد میباشد. آویشن یک منبع عالی از ویتامین کا ، آهن ، کلسیم ، و منگنز است.این مواد معدنی نقش مهمی در سلامت ، رشد و تراکم مناسب استخوان ها و کاهش مشکلات استخوانی ایفا میکند. 

آویشن گیاهی است برای آب و هوای معتدل وگرم،در زمستان شاخ و برگ های گیاه کامل از بین می رود و بخش زیرزمینی آویشن زیر خاک باقی می ماند و دراسفندماه همان سال رشد کرده و در بهار محصول می دهدبهتر است گیاه در برداشت آخر کف بر شودتا در زمستان خشک نشود.

بهترین تاریخ کاشت این گیاه در زمین  15 اسفند تا 30فروردین ماه می باشد. و از نوار تیپ آبیاری برای آبیاری قطرره ای آن استفاده میشود.

نوارتیپ ایزودریپ ، سهولت در آبیاری قطره ای

فروش: 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 جینسینگ
جینسینگ
یکی از گیاهان نیروزا و مقوی که شهرت زیادی در جهان دارد "جینسینگ" می باشد که بهتر است آن را "گیاه جوانی" یا "نوش دارو" بنامیم.
در کتاب های سنتی و به عربی ریشه گیاه را "جنسه" و "جنسا" می نامند. به فرانسوی و انگلیسی Ginseng و Asiatic ginsengو chinese ginseng گفته می شود. گیاهی است از خانواده عَشقه Araliaceae که نام علمی آن Panax ginseng می باشد.
این گیاه در زمره گیاهان بومی مناطق شرقی آسیا و شمال آمریکا به شمار می آید و ریشه آن به عنوان دارویی اساطیری، برای کشت این گیاه از نوار تیپ استفاده میشود . بیش از هزاران سال است که در میان مردم کشورهای چین، کره، تایلند، ویتنام، منچوری و نیز در بین سرخپوستان امریکایی مورد مصرف قرار می گیرد.جین سینگ گیاهی نیرو بخش بوده و در حفظ سلامتی و هماهنگی فعالیت های اساسی و حیاتی بدن نقش به سزایی دارد.
 
نوارتیپ ایزودریپ بزرگترین تولید کننده نوارتیپ ایران
فروش: 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

سیر گیاهی است علفی و دائمی که ساقه آن تا ارتفاع ۴۰ سانتیمتر نیز می‌رسد. قسمت زیر زمینی آن متورم و مرکب از ۵ تا ۱۲ قطعه و محصور در غشاهای نازک و ظریف برنگ خاکستری مایل به سفید می‌باشد. برگ‌های آن باریک و نواری شکل به رنگ سبز تیره و گل‌های آن کوچک و صورتی رنگ که به صورت یک چتر در انتهای ساقه ظاهر می‌شود.

برای کاشت سیر از وار تیپ استفاده میشود .

سالانه حجم زیادی از سیر ایران به سایر کشورها از جمله روسیه ، ترکمنستان ،آذربایجان و اوکراین صادر می‌شود. به عنوان مثال در ۷ ماههٔ اول سال ۱۳۹۵ خورشیدی، بیش از ۲۶۰۰ تن سیر از ایران صادر شده‌است. ارزش این میزان از صادرات حدود ۲٫۲ میلیون دلار آمریکا است.

 

نوارتیپ ایزودریپ بزرگترین تولیدکننده نوار تیپ ایران

فروش : 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

زنجبیل نوعی ادویه از ریشه گیاهان Zingiber officinale است . عموما در آشپزی در بسیاری از غذاهای آسیایی، دارو های گیاهی و خاورمیانه به کار می رود زنجبیل از شاخه کورکومین است این روش عموما برای درمان مشکلات روده و معده مفید و غذایی عالی برای افرادی که رژیم بدون لکتین دارند محسوب می شود ، زنجبیل هم چنین ممکن است به عنوان مسکن و به عنوان درمانی برای اختلالات سلامتی مورد استفاده قرار گیرد و زنجبیل اثرات ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد.

زنجبیل از گیاهان دارویی بوده و برای کشت آن از نوارتیپ آبیاری استفاده میشود . 

زنجیل یک ضدالتهاب طبیعی است که به آرام شدن پوست آسیب‌دیده یا پوستی که کمی ملتهب است کمک می‌کند. همزمان گردش خون را هم بهبود می‌دهد. کسانی که آسم دارند توجه کنند: یکی دو قطره عصاره‌ی زنجبیل به همراه ماده‌ای مثل روغن زیتون حسابی آرامش‌بخش است.

چند پژوهش روی حیوانات نشان داده است که زنجبیل روی کاهش زوال عقلِ ناشی از افزایش سن که مقدمه‌ای بر آلزایمر است تأثیر دارد. در زنان مسن‌تر هم، آزمایش‌ها نشان از بهبود قابل توجه قدرت حافظه و زمان واکنش داشته‌اند.

 

ایزودریپ بزرگترین تولیدکننده نوار تیپ در ایران 

فروش : 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

نعناع بیابانی سرشار از منتول است و اثر آرامش بخش و خنک کننده روی بدن و ذهن دارد. همچنین، این گیاه از ویژگی‌های آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد نفخ بهره می‌برد.

نعناع بیابانی می‌تواند به تسکین سوء هاضمه، درمان سندرم روده تحریک پذیر، از بین بردن گاز و نفخ، درمان اسپاسم‌های عضلانی، درمان تهوع، کمک به کاهش وزن، مبارزه با استرس، از بین بردن نفس بدبو، تسکین سردرد، درمان میگرن، پشتیبانی از بهداشت دهان و دندان، و پیشگیری از آلرژی ها و آسم کمک کند.

تکثیر نعناع با بذر مانند دیگر شبزیجت راحت نیست و اینکار را فقط کشاورزان انجام می دهند. که آبیاری آن توسط نوار تیپ انجام میشود
برای این روش خاک حاصلخیز را مهیا کنید رو آن بذر نعناع بپاشید. روی بذر ها را با لایه ی نازکی از خاک بپوشانید و تا مشاهده شدن جوانه های  نعناع خاک را مرطوب نگه دارید.

نوار تیپ ایزودریپ بزرگترین تولیدکننده نوار تیپ های ایران

واحد فروش: 09033669991

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

مریم‌گلی معمولی (نام علمیSalvia officinalis) گیاهی است چند ساله و علفی، ریشه راست و دارای انشعابات فراوان ساقه راست و ارتفاع آن بین ۸۰–۵۰ سانتی‌متر می‌باشد. ساقه‌های جوان به رنگ سبز تیره وپوشیده از کرکهای انبوه و خاکستری رنگ است. با افزایش عمر گیاه، ساقه چوبی ور نگ آن قهوه‌ای می‌شود. برگ‌ها بلند ونیزه‌ای شکل می‌باشند. برگ‌های پایینی دارای دمبرگ بلند هستند در حالی که برگ‌های قسمت فوقانی ساقه، دمبرگ کوتاهی دارند. سطح فوقانی و تحتانی برگ‌ها پوشیده از کرکهای ظریف می‌باشد. گل‌ها به رنگ بنفش متمایل به آبی، صورتی یا سفید و به صورت مجتمع در قسمت فوقانی ساقه‌ها روی چرخه‌های مخصوصی مشاهده می‌شوند. روی هرچرخه ۸–۵ گل وجود دارد میوه فندقه و به رنگ قهوه‌ای روشن یا تیره‌است. قطر تاج گیاه حدود ۵۵ سانتی‌متر است. وزن هزار دانه ۶۱/۵۵ گرم و طول دوره جوانه زنی ۱۲ روز می‌باشد. این گیاه از راسته لب‌گلی‌ها (Lamiales) و تیره نعنائیان (Lamiaceae) است.

پرورش مریم گلی باید در زمین‌های اصلاح شده، قابل نفوذ، حاصلخیز و نسبتاً مرطوب صورت گیرد. بهترین رشد آن در خاکهای رسی غنی و زهکش دار صورت می‌گیردو اراضی رو به آفتاب را ترجیح می‌دهد. گیاهی است مدیترانه‌ای که در طول رویش به گرما و هوای خشک نیازدارد. مقاومت آن بر گرما زیاد است. این گیاه در زمستان در دمای پایین‌تر از ۱۵- درجه سانتیگراد دچار سرمازدگی شده و طی ۶–۵ روز خشک می‌شود. هوای گرم و خاک‌هایی با بافت متوسط که حاوی مقادیر مناسبی ترکیبات کلسیم باشند برای آن مناسب است؛ و در افزایش مواد موثره نقش زیادی دارد. خاکهای شنی و فقیر از عناصر غذایی، مناطق سرد و رطوبت فراوان از عوامل محدودکننده رشد این گیاه هستند. برای کشت این محصول جهت سهولت و صرفه اقتصادی از نوار تیپ آبیاری استفاده میشود . محدوده pH خاک برای کشت مریم گلی ۲/۸–۹/۴ است که pH مناسب آن ۴/۶ می‌باشد. این گیاه ۷–۵ سال عمر می‌کند و تا ۴ سال بازدهی اقتصادی دارد. بذور در درجه حرارت ۱۵–۱۲ سانتی گراد شروع به رویش می‌کنند.

ایزودریپ بزرگترین تولیدکننده نوارتیپ ایران .

فروش : 09033669991

زیر مجموعه ها